Wpływ aplikacji kosmetyków pielęgnacyjnych na ich działanie oraz wskazówki jak co aplikować?

 Jeśli interesujecie się makijażem to pewnie wiecie, że zależnie od narzędzia można zmniejszyć lub zwiększyć krycie podkładu oraz wpłynąć na jego trwałość. Niektóre podkłady będą rozwarstwiać się nakładane gąbeczką czy palcami i wtedy jedyną 'słuszną' metodą będzie pędzel.
  Tak samo ma się sprawa z kosmetykami pielęgnacyjnymi: zależnie od formuły, typu naszej cery czy włosów produkt należy zaaplikować inaczej by osiągnąć optymalny efekt lub znaleźć ten jedyny 'słuszny' sposób.
Według mnie głównym problemem jest to, że producent często nie opisuje sposobu aplikacji wystarczająco dokładnie albo zachęca nas do szybkiego rozprowadzenia produktu i zmycia go po 2 minutach, podczas gdy produktu można użyć na kilka sposobów. Powyżej widzicie kilka moich ulubionych kosmetyków, które działają wspaniale pod warunkiem, że użyję ich 'po swojemu'. Opiszę te przykłady, a potem podzielę wpis na kilka kategorii żeby wszystko dokładnie pokazać.
1. Serum do twarzy na noc Clearly Youthful z kwasami. Kosmetyk ma lejąco-żelową formułę, która po rozsmarowaniu na twarzy jest wodnista. Dla mnie istotne jest, by nie nakładać go od razu na całą twarz, lecz partiami i aby wmasować je do całkowitego wchłonięcia. Należy też przemyź twarz dodatkowo wodą micelarną, w przeciwnym razie nawet najmniejsza warstwa czegokolwiek zostanie rozpuszczona i zrolowana przez serum - ble :D Właśnie z tym serum to jest tak, że jeśli nałożymy je na całą twarz i nie wmasujemy dokładnie to produkt zamiast się wchłonąć zaschnie na twarzy i po przejechaniu palcem będziemy zbierać ruloniki...
2. Peeling Ziaja Sopot. Swój peeling aplikuję zawsze na suchą, świeżo umytą skórę jak krem, ale bardziej wmasowującymi ruchmai (producent po nałożeniu zaleca masowanie), zostawiam na 10 minut, następnie masuję skórę palcami i wtedy wytrącają się takie jakby kryształki, trochę jak cukier, i dopiero wtedy zmywam wodą. Jeśli nałożymy nasz peeling jak maseczkę, bez wmasowania, to po prostu nie zadziała.
3. Odżywka Ultimate Blends Oat Garnier. Odżywka zawierająća olej palmowy i humektant - o używaniu kosmetyków do włósów z humektantami w dalszejczęści posta.
4. Maseczka Pure Clay Loreal. Maseczkę nakładam nalekko zwilżoną skórę na 10 minut, jednak co jakiś czas spryskuję wodą. To wszyskto dlatego, że maseczka szybko zasycha więc gdybym nie trzymała jej wilgotnej i pozwoliła zachnąć twarz byłaby ściąnięa, sucha i zaczerwieniona, a tego przecież nie chcę.


Podział kosmetyków
1. Maseczki i odżywki do włosów.
-Humektantowe: odżywkę humektantową zdecydowanie najlepiej nakładać na włosy, które są porządnie nasiąknięte wodą i tylko leciutko odciśnięte. Następnie niewielką ilość wmasowywujemy dokładnie i zostawiamy na 10 lub więcej minut - jeśli masz włosy porowate krócej, jeśli niskoporowate dłużej. Jeśli twoje włosy należą do tych pierwszych, a maskę humektantową nałóżysz na porządnie osuszone ręcznikiem włosy, nałożysz jej dużo, nie wmasujesz izostawisz na godzinę możesz spdoziewać sięsianka. Dlaczego? Taka maska może wchłonąć wodę z Twoich włosów, przez co zostaną suche. Dlatego po pierwsze, zostaw maseczce wystarczająco wody, dwa wmasuj ją we włosy zamiast kłaść na włosy, po trzecie na wysokoporwatych włósach nie trzymaj jej długo - takim włosom wystarczy krótszaa sesja.

-Proteinowe: Proteiny delikatnie wmasuj, nie kładź dużo produktu i trzymaj do 10 minut. Taki sposób jest zdecydowanie bezpieczniejszy i pozwala uniknąć przeproteinowania.

-Emolientowe: Na włosach wysokoporowatych, które same potrafią chłonąć wodę najlepiej nałóżyć odżywkę emolientową na włosy które nadal są dosyć mokre - taka odżywka pomozę zamknąć wodę we włosie. Można wtedy zafundować sobie małe spa pod czepkiem i ręcznikiem, aby maseczka miała czas popracować. Na włosach niskoporowatych wystarczy produkt potrzymać do 15 minut.

2. Szampony.
Jeśli TWój szampon nie domywa albo nie pieni się za dobrze i niektóre miejsca na głowie pozostają niedmyte spróbować można 2 sposobów. Moczymy włosy, nakładamy odżywkę ze składnikiem myjącym, dokładnie rozprowadzamy, masujemy przez chwilkę i spłukujemy a potem używamy szamponu. Dzięki temu szampon mocniej zadziała i równo spieni się w każdymm iejscu. Drugi sposób to zmoczenie włósów i wylanie porcji szamponu na jedną dłoń, maczanie palców w szamponie i nakładanie do punktowo (np w 3 miejsca jeden bok, drugi i tył), następnie spieniamy i zmywamy. To pozwoli na dokładniejsze umycie włosów.

3. Maseczki, peelingi enzymatyczne i sera.
Maseczki glinkowe warto spróbować użyć jak w podanym wcześniej przykładzie. Maseczki, które spłukujemy ale nie wchłaniają się w 100% można\zastosować jak w przypadku powyżej opisanego serum i co ważne, trzymać taką maskę do 10 minut aby nie zaschła nam na klejące ruloniki. W przypadku kosmetykw, które się wchłaniają dobrze poświęćcie więćej czasu i wmasujcie je dobrze albo powklepujcie.

Mam nadzieję, że ten post się komuś przyda bo czasami jest tak, że już coś uznajemy za bubel a wystarczy użyć tego inaczej aby efekt był powalający :)

Komentarze

  1. Faktycznie kiedys zauwazylam ze odsaczanie wody z wlosow jak najwiecej sie da nie wspolgra z odzywka ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz